Firmalar Açısından İnternetten Alışveriş

Firmalar Açısından İnternetten Alışveriş


Firmalar açısından, daha etkin bir internet alışveriş sitesi hazırlamak ve müşterileri daha fazla Internet üzerinden alışverişe yönlendirmek için, bireylerin internetten alışveriş yapma nedenlerini ve bu nedenlerin arkasında yatan psikolojik ve teknolojik faktörleri bilmek vazgeçilmez bir gerekliliktir. İnternetten alışverişin tercih edilmesinin nedenleri arasında en büyük pay %67 ile fiyat avantajı. Bunu sırası ile zaman tasarrufu, ürün çeşitliği ve eve teslimat yapılması takip ediyor.
Özellikle kadınlar internet üzerinden alışverişte, ürün seçeneğinin daha fazla olması ve evden çıkmadan alışveriş yapmanın rahatlığını en önemli avantajlar olarak değerlendirirken, erkekler ise ürün ve fiyat karşılaştırma imkanı yüzünden internet alışverişini tercih ettiklerini söylüyor.
Şirketler için mevcut müşterilerinin alışveriş yapma tercihleri kadar online alışverişi tercih etmeyen bireylerin neden uzak durdukları ve onları da sanal alışverişe nasıl yönlendirebilecekleri önemli bir soru. İnternet üzerinden alışveriş yapmaya sıcak bakmayanlara nedeni sorulduğunda ise, büyük çoğunluk görmeden/denemeden ürün almak istemediklerini ortaya çıkıyor. Diğer sebepler ise kişisel bilgilerini vermeyi güvenli bulmadıkları ve teslim edilecek ürünün doğruluğuna/kalitesine güvenmemeleri.
Online alışverişçiler ise internet üzerinden elektronik eşya, bilgisayar, cep telefonu ve aksesuarları, giysi, yiyecek ve içecek alıyor. Kadınlar erkeklere oranla internetten daha fazla giysi alıyor. Erkekler ise kadınlara oranla daha fazla elektronik eşya alıyor.
Tüm bunları bilen ve bir online mağaza sahibi olmak isteyen bir firmanın tek yapması gereken Buypasa’da ücretsiz sanal dükkan açmak ve komisyon ödemeden satışlarını gerçekleştirmek. E-ticaret eğitimleri alarak eksiklerini tamamlamak reklam ve pazarlama faaliyetlerini yine bu sistem üzerinden sürdürüp hedeflerine ulaşmalıdır. Detaylı bilgi ve ücretsiz üyelik için https://buypasa.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle