Muse İle Stresi Azaltıp İşinize Odaklanın

Muse İle Stresi Azaltıp İşinize Odaklanın


Zihninizi geliştirmek, beyninizi güçlendirmek için beyin aktivitelerini kontrol ederek insanları mutlu etmeyi hedefleyen teknoloji şirketi InteraXon sayesinde artık mümkün. InteraXon’un Muse adını verdiği ve taç / kulaklık benzeri bir tasarımla ürettiği bu cihaz, iddiaya göre beyninizi kontrol edip işlerinize odaklanmanızı sağlıyor.
Düşüncelerinizi, stres seviyenizi izleyip raporlayabilen Muse; kullandıkça alışkanlıklarınızı ölçümlüyor ve daha sakin ve soğukkanlı olmanız için size yardımcı oluyor. EEG teknolojisi ile donatılan cihaz; beyninizden yayılan delta, theta, alpha, beta ve gamma dalgalarını ölçerek rahatlığınızı ya da stres seviyenizi belirliyor. Tabii bunu sadece ölçmekle kalmıyor, beyninizi kontrol etmeniz konusunda da size destek oluyor. Şimdilik sadece iOs ile entegre çalışan ve bu yaz Android versiyonu da çıkarılacak olan Muse, sade arayüzü ile oldukça kolay bir kullanıma sahip. Başınıza dikkatlice oturttup kalibre ettikten sonra cihazı kolayca kullanmaya başlayabiliyorsunuz.
Cihaz; baktı ki siz çok sakinsiniz ve her şey yolunda gidiyor, ekranınızda size cıvıl cıvıl kuş sesleriyle sakin görüntüler, güneşli bir okyanus, duru bir ortam sunuyor. Fakat stresiniz artıp beyin dalgalarınız olumsuz sinyaller verdiğinde, deniz çalkalanmaya ve bu güzel ortam bozulmaya başlıyor. Siz de eski görüntüye dönebilmek için çaba sarf ettiğinizde hem beyninizi kontrol etmeyi hem de kendi kendinizi sakinleştirmeyi, otomatik olarak öğrenmiş oluyorsunuz. İlk seanslar biraz zorlansanız da yaptıkça ilerleme kaydettiğiniz için bunu günlük yaşamınıza da adapte edebiliyorsunuz. Siyah ve beyaz versiyonları ile satışa sunulan cihazın fiyatı yaklaşık 300 dolar.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle