Mutfaklarda Akıllı Fırın Dönemi Başlıyor

Mutfaklarda Akıllı Fırın Dönemi Başlıyor


Yemek yapmak bazen zorlu olabilir, özellikle fırın başında dakikalarca bekleyip ummadığınız sonuçlarla karşılaştığınızda. Apple’ın eski çalışanlarının ürettiği bu akıllı mini fırın sayesinde sonuçlar sürpriz olmaktan çıkıyor. June, yeni bir teknoloji şirketi ve geliştirdikleri mini fırın 1500 dolar fiyat etiketi ile önsiparişe açıldı. Yetenekleri ile günümüz fırınlarına adeta ‘yüksekten’ bakan bu teknolojik fırın, akıllı telefonlarda yoğun olarak kullanılan Nvidia işlemcisi, Wi-fi bağlantı özelliğine sahip olması ve kamerası ile yenilikçi özellikler sergiliyor…
Mobil uygulama üzerinden fırındaki yemeğin pişme durumunu görebilme olanağı sunan akıllı fırın, ayarları yaptıktan sonra da sizinle etkileşimi sürdürüyor. Pişme süresini akıllı telefonunuz üzerinden görebildiğiniz June, ‘yemeği yaktım’ telaşına son vermek adına bildirimlerle sizi uyarıyor. Örneğin 20 dakikaya ayarladınız ve yemek pişmeye başladı; 20 dakika sonra uyarı alıyorsunuz, yemeğin pişme durumunu da anbean görebiliyorsunuz. Pişen yemeğin ağırlığını, hangi sıcaklıkta pişeceğini hesaplayan algoritması sayesinde yemeğiniz tam da istediğiniz gibi oluyor. Fırın içerisinde bulunan sıcaklık ölçme iğnelerini pişirdiğiniz etin içine batırdığınızda, etinizin en doğru ısıyla pişmesini sağlıyor. Geliştirilen uygulama, yemeğin pişme süresine dair videonun time-lapse formunda sosyal medyada paylaşımına da olanak tanıyor. Bu sayede gelecekte sosyal medya ağlarında pişen yemek videoları da sahne alabilir gibi görünüyor.
2016 yılında satışına başlanacağı açıklanan June için kendi web sitesi üzerinden ön siparişler alınıyor. Ön sipariş için 95 dolarlık ödeme gerçekleştirilmesi bekleniyor. Bu akıllı fırın, geleceğin mutfaklarına dair yeni aygıtların da habercisi.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle