Zamanı Durduran Gözlük Re-Timer Türkiye’de

Zamanı Durduran Gözlük Re-Timer Türkiye’de


İşleri gereği uzun süreli seyahat etmek zorunda olanların ve okyanus aşırı bölgelere tatile gittiklerinde ilk andan itibaren ortama uyum sağlamak isteyenlerin başını ağrıtan jet lag sorunu, Re-Timer gözlük sayesinde artık ortadan kalkıyor.
Uyku düzeni üzerine gerçekleştiren 25 yıllık bir araştırma sonrasında tasarlanan Re-Timer gözlük, biyolojik saat dengesini ayarlayarak uyku haplarını çöpe attırıyor. Hafif materyalden yapılmış bir gözlük olan Re-Timer, uzun uçuşlarda vücudun ritminin bozulmasını engelliyor. Bu gözlük sayesinde artık Amerika veya Uzakdoğu’ya gittiğinizde jet-lag’ten daha az etkileneceksiniz.
Re-Timer kullanıcısının biyolojik saatini düzeltmek için gözlerine belirli bir dalga boyunda ışık göndererek güneş etkisi yaratıyor ve jet-lag, sorununun ortadan kaldırılmasına yardımcı oluyor. Gözlükten gönderilen ışıklar, beyinin 24 saatlik biyolojik gün algısından sorumlu bölgesini uyaracak şekilde çalışıyor.
Re-Timer’ın web sitesinde, ücretsiz bir jet-lag hesaplayıcı da bulunuyor. Bu sayede kullanıcı, uçuş saati vb bilgileri girerek, başlığı ne zaman takması gerektiği konusunda bilgi edinebiliyor. Retimer, ergonomik tasarımı, 75 gramlık ağırlığı ve herhangi bir USB portu ile şarj edilebilmesi ile kullanım kolaylığı sağlıyor.
Kullanıcıların, uçuş öncesi test etmesi tavsiye edilen özel tasarım; LED teknolojisi ile üretilmiş. Güneş ışınlarının geliş açısı ve beyinde algılanma süreci hesaplanarak tasarlanan 259 dolarlık teknolojik gözlük; artık önemli bir sorunu, tarihin tozlu sayfalarına karıştıracak. Türkiye’de ise yakın zamanda https://buypasa.com adresinde satışa sunulacak.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle